30.04.2011

Мільон - це просто! Відбувся І випускний бізнес-школи "Думай і багатій"

ДОРОГУ МОЛОДІ

Старшокласники херсонських шкіл вчаться організовувати свій бізнес

За якою б вулицею Херсона ви не пішли, обов'язково зустрінете на ній магазин, фірму чи приватне підприємство. Бути бізнесменом у наш час модно, престижно і прибутково, в усякому разі, так думають багато хто. Тому ще зі шкільної лави все більше молодих людей мріють побудувати свій бізнес. Однак наша шкільна освіта не дає навичок підприємництва, і навчитися цієї майстерності можна, тільки закінчивши престижний вуз. Допомогти молодим людям відчути себе в ролі бізнесмена вже зараз взялися кредитний союз «Народна Довіра» та Херсонська обласна бібліотека для дітей ...ЯК все починалося

«На початку навчального року в школах Херсона було оголошено про конкурс бізнес-проектів для старшокласників. Взяти участь в інтелектуальному змаганні могли всі охочі, - каже один з організаторів проекту, голова правління кредитної спілки «Народна Довіра» Олександр Синюк. - Хлопці були мотивовані і власним бажанням, і цінними сертифікатами номіналом від 250 до 1000 грн. Окрім подарунків, учасники отримали можливість протягом півроку, додатково до шкільних занять, безкоштовно навчатися основам ведення власного бізнесу у наших кращих фахівців ».

ВЧИТИСЯ І ЩЕ РАЗ ВЧИТИСЯ

У програму навчання увійшли десятки тренінгів за такими темами, як економіка підприємства, бухгалтерія та організація праці, планування бізнесу, розрахунок рентабельності, аналіз конкурентного середовища, реклама і просування товару. Також були вивчені такі поняття, як кредитний продукт, депозитні вклади, інвестиційні пропозиції, страхування і навіть ораторське мистецтво. Хлопці грали в ділові ігри, навчалися складати бізнес-план, освоювали технологію Web-2.0 для сучасного підприємця.

В процесі навчання вони отримували бали, кількість яких на момент закінчення повинна скласти мільйон. «Нехай цей мільйон в даному випадку символічна цифра, - ділиться своїми враженнями директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей Анна Бардашевська, - кількість і якість знань залишиться з учасниками на все життя і цілком можливо допоможе в майбутньому дійсно заробити свій перший мільйон».

ВІДКРИВАЄМО БІЗНЕС

На «випускному» четверо кращих «студентів» представили свої напрацювання - проекти створення та розвитку власного бізнесу. Ідеї ​​у хлопців найкреативніші - тут і організація ресторану на дереві, і продаж декоративного мила з натуральних інгредієнтів, і відкриття салону комплексних фото-послуг.

Учасники склали повний бізнес-план для своєї ідеї: форму реєстрації підприємства, місце розташування в Херсоні, організаційну структуру (кількість і посади співробітників), проаналізували, як обійти конкурентів, як прорекламувати свою справу, розписали дохідну і витратну частини роботи.

КАПІТАЛ НА МАЙБУТНЄ

27 квітня в актовій залі Херсонського училища культури відбувся випускний у бізнес-школі «Мільйон - це просто!». Це був завершальний етап річної роботи викладачів кредитного союзу «Народна Довіра» і школярів-студентів. Початок такого незвичайного навчання поклав новий проект економічної освіти старшокласників, який стартував у вересні 2010 року.

Членами жюрі кращим був визнаний проект учня 10 класу 27 школи Петра Горбунова, який планує в майбутньому порадувати херсонців екологічно чистими продуктами зі свого магазину. «Дуже корисний проект, - ділиться Петро. - Я зміг придбати нові знання, яким ніде, власне, більше школярів не вчать, отримати важливий досвід ».

«Як кредитний союз ми бачимо свою місію в тому, щоб бути надійним партнером і фінансовим порадником, - говорить на закінчення голова правління кредитної спілки« Народна Довіра »Олександр Синюк. - І навіть якщо комусь здасться наша мета дуже пафосною, хлопці - наші головні судді, сьогодні показали, що подібні проекти їм дійсно цікаві й потрібні. Наші викладачі та куратори постаралися передати дітям знання та напрацювання, отримані за довгі роки плідної роботи. Хочеться допомогти підростаючому поколінню відчувати себе впевнено, мати прагненням до сучасних знань і мати бажання реалізувати себе на рідній землі ».

«Необхідність в нових знаннях, умілий підхід до нових технологій, зараз, напевно, більш ніж актуальні, - коментує захід начальник Управління культури і туризму при ХОДА Ірина Корольова. - Я переконана, що подібні проекти здатні впроваджувати лише розумні і талановиті особистості. Чудово, що наш край багатий такими яскравими представниками суспільства. Я щиро вітаю хлопців і з перемогою, і з новими знаннями, які, безсумнівно, складуть вагому частину їх інтелектуальних інвестицій в своє майбутнє ».

ФІНАЛІСТИ

Фіналістами конкурсу стали: Петро Горбунов, Гліб Коваленко, Анастасія Ігнатенко та Юлія Моргун.

Світлана Кірсанова


Back to the list

© Narodna Dovira, 2010
Design:
GRADES
If you have questions and want to contact the appropriate department press here